New Delhi, Delhi
GST No. 07BNSPS0994M2ZW
Call 0794922094192% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 24 V |
| Output Current | 2.5A |
| Float Current | 2.5a |
| Power Output | 60 W |
| Boost Current | 2.5a |
| Adapter Type | SMPS |
| Battery Type | Tubular Battery |
| Connector Type | DC jack |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Charger Type | Digital |
View Complete details





| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 10 A |
| Power Rating | 120W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Input Voltage | 90–270 V AC |
| Mounting Type | Desktop |
| Protection | Short Circuit, Reverse Polarity, Over Current, Over Temperature, Over Voltage |
| Cooling Type | Fan Cooled |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Current | 10 A |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Input Voltage | 90–270 V AC |
| Number Of Outputs | 1 Output |
| Protection | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Over Voltage, Reverse Polarity |
| Cooling Type | Fan Cooled |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Voltage | 14V |
| Output Current | 15 A |
| Power Rating | 210W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Input Voltage | 90–270 V AC |
| Number Of Outputs | 1 Output |
| Protection | Reverse Polarity, Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Cooling Type | Fan Cooled |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Voltage | 24 V |
| Output Current | 5 A |
| Power Rating | 120W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Input Voltage | 90–270 V AC |
| Number Of Outputs | 1 Output |
| Protection | Reverse Polarity, Over Temperature, Over Current, Short Circuit, Over Voltage |
| Cooling Type | Fan Cooled |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Voltage | 24 V |
| Output Current | 5 A |
| Power Rating | 24V |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Application | Handicapped Vehicle |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 220 V |
| No. of Batteries Charged | 1 |
| Protection | Short Circuit, Over Temperature, Over Current, Over Voltage |
| Cooling Type | Fan Cooled |
View Complete details