New Delhi, Delhi
GST No. 07BNSPS0994M2ZW
Call 0794922094192% Response Rate
Send Enquiry




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 24 V |
| Current | 2 Amp |
| Frequency | 60 Hz |
| Material | ABS Plastic |
| Warranty | 1 year |
This article will take an in-depth look at DC/DC power supplies:
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Output Voltage | 24V |
| Output Current | 1A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Output Current | 2A |
| Power | 40 W |
| Brand | IPS IMPACT |
| Usage/Application | CCTV |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Output Current | 3A |
| Power | 40 W |
| Brand | IPS IMPACT |
| Usage/Application | CCTV |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Output Current | 3A |
| Power | 40 W |
| Brand | IPSIMPACT |
| Usage/Application | CCTV |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Output Voltage | 24V |
| Material | ABS Plastic |
| Brand | IPS IMPACT |
| Country of Origin | Made in India |
IMPACT Input: 100-265V AC 50 or 60hZ
Category: Switch Mode Power Adaptor (SMPS)
Output Type: DC Output: 24 Volts 2.5 Amp. Works perfectly with any applications matching the power rating.
Smart Replacement Gadget Power Supply for LED, SMD, LED Strip, RGB LED Strip Ideal for Routers or Modems or Mobile Phones or Mp3 players or POS Machines etc.
Can be used with Routers, Wi-Fi Routers security or spy camera receiver and some advanced cameras CCTV, Gadgets, Portable Players, Set Top Boxes,
best for Toys etc., Can be used with wireless audio and video equipment, charging equipment, mp3 / mp4, small table lamp, game console, telephone,
lantern, monitoring equipment, control and other household / portable equipment. Charging or any gadgets as per the rating of the device, please
check the ratings of your product before burning this product, as this a very technical item and works only as per its precise current outputs.
You will need to check the DC socket size and power rating with the supplier of the router you are using as we cannot confirm it will work.
This power unit s also suitable for any other equipment requiring a 24-volt DC supply up to a maximum of 2.5 Amp. Package Include: 1 x Power Adaptor 24 Volt 2.5 Amp
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 5A |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Power (Wattage) | 60W |
| Material | Plastic |
| Application | LED Strip Light, Router/Modem, Set Top Box, CCTV |
| Port Type | Type C |
| Number of Channels | Single Channel |
| Type | Adapter |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | PVC |
| Output Current | 2.5 A |
| Output Voltages | 24 V |
| Voltage | 24v |
| Power | 48 w |
| Colour | black |
| I Deal In | New Only |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Output Voltage | 220w |
| Power | 300 W |
| Material | Mild Steel |
| Input Voltage | 12 v |
| Brand | Impact Power System |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power | 300 W |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Impact Power System |
| Output Voltage | 220 w |
| Input Voltage | 12 v |
| Country of Origin | Made in India |
This article will take an in-depth look at DC/DC power supplies:
View Complete details