New Delhi, Delhi
GST No. 07BNSPS0994M2ZW
Call 0794922094192% Response Rate
Send Enquiry




| Output Voltage | 3.3V |
| Output Current | 1 A |
| Power Output | 3.3W |
| Input Voltage | 120 V |
| Power | 50W |
| Application | CCTV, LED strip |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Protection | Over temperature, Short circuit, Over voltage, Overload |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 12 V |
| Current | 2 A |
| Type | Desktop |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Output Voltage | 12V DC |
| Current | 5 A |
| Input Voltage | 220V AC |
| Certification | CE,ISO |
| Warranty | 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 2 A |
| Installation Type | Box Type |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Protection Features | Short Circuit, Over Load, Over Voltage, Over Temperature |
| No. of Channels | 4 Channels |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 2 A |
| Installation Type | Box Type |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Protection Features | Over Temperature, Over Load, Over Voltage, Short Circuit |
| No. of Channels | 16 Channels |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Type | Power Supply Adaptor |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Battery Type | Lithium Ion Battery |
| Voltage | 110 V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 12A |
| Usage/Application | Led Strip Boards |
| Input Voltage | 1A |
| Current | 5 amp |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Power | 24 W |
| Wattage | 300 W |
View Complete details




| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 2 A |
| Installation Type | Box Type |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Protection Features | Over Voltage, Short Circuit, Over Temperature, Over Load |
| No. of Channels | 4 Channels |
| Enclosure Material | Metal |
| Warranty | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220V |
View Complete details




| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 2 A |
| Installation Type | Box Type |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Protection Features | Over Load, Short Circuit, Over Voltage, Over Temperature |
| No. of Channels | 8 Channels |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Power Source | Electric |
View Complete details





| No. of Channels | 4 Channels |
| Country of Origin | Made in India |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Output Voltage | 12V DC |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details