New Delhi, Delhi
GST No. 07BNSPS0994M2ZW
Call 0794922094192% Response Rate
Send Enquiry





| Output Voltage | 7.5V |
| Input Voltage | 220 V |
| Plug type | AC to DC type |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Output Voltage | 6 V |
| Output Current | 500 mA |
| Power Output | 3W |
| Input Voltage | 120 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 2A |
| Power Output | 24 W |
| Color | Black |
| Usage/Application | Electronic Instruments |
| Material | PVC |
| Adapter Type | SMPS |
| Connector Type | DC jack |
| Input Voltage | 220V AC |
| Brand | IMPS |
View Complete details




| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 500 mA |
| Power Output | 2.5A |
| Input Voltage | 220 V |
| Power | 50W |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Protection | Over voltage, Overload, Short circuit, Over temperature |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 7.5V |
| Output Current | 1 A |
| Current | 1 A |
| Power Output | 7.5A |
| Input Voltage | 220 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Application | LED strip, CCTV |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 6 V |
| Current | 2 A |
| Output Current | 2 A |
| Power Output | 12 W |
| Input Voltage | 220 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 7.5V |
| Output Current | 2 A |
| Current | 2 A |
| Power Output | 14W |
| Input Voltage | 120 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 5 A |
| Current | 5 A |
| Power Output | 60 W |
| Input Voltage | 220 V |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 2 A |
| Power Output | 10 W |
| Input Voltage | 120 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 1 A |
| Current | 1 A |
| Power Output | 5W |
| Input Voltage | 220 V |
| Application | CCTV, LED strip |
| Color | Black |
| Usage/Application | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 9 V |
| Output Current | 500 mA |
| Current | 1.5 A |
| Power Output | 4.5W |
| Power | 30W |
| Plug type | DC to AC type |
| Port Type | Type C |
| Connector Type | DC jack |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Material | plastic |
View Complete details





| Output Voltage | 6 V |
| Output Current | 1 A |
| Current | 1 A |
| Power Output | 6W |
| Input Voltage | 220 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Application | Routers, Set top box, LED strip, CCTV |
View Complete details



| Output Voltage | 7.5V |
| Current | 2 A |
| Input Voltage | 220 V |
| Plug type | DC to AC type |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Output Voltage | 5 V |
| Input Voltage | 120 V |
| Current | 3 A |
| Plug type | DC to AC type |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Output Voltage | 9 V |
| Output Current | 500 mA |
| Power Output | 4.5W |
| Plug type | AC to DC type |
| Connector Type | DC jack |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 1 A |
| Current | 1 A |
| Power Output | 12 W |
| Input Voltage | 220 V |
| Connector Type | DC jack |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Output Voltage | 12 V |
| Power Output | 12w |
| Input Voltage | 220 V |
| Application | CCTV, LED strip |
| Color | Black |
| Usage/Application | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Current | 1 A |
| Current | 5 A |
View Complete details



| Output Voltage | 12 V |
| Current | 5 A |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Power | 60W |
| Input Voltage | 220 V |
| Plug type | DC to DC type |
| Material | PVC |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Output Voltage | 12 V |
| Current | 5 A |
| Plug type | DC to AC type |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Warranty | 1 Year |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Brand | GSA |
| Color | White |
| Number of Batteries Charged | 2 Batteries |
| IP Protection | IP45 |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| LAN Category | Cat 6 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details