New Delhi, Delhi
GST No. 07BNSPS0994M2ZW
Call 0794922094192% Response Rate
Send Enquiry




| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Power | 200W |
| Output Voltage | 12V |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
| Power | 200 W |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Power | 100W |
| Output Voltage | 220V |
| Material | ABS Plastic |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Electric |
| Power | 100 W |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 60W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Home, Railway |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Under Voltage, Reverse Polarity, Over Temp, Overload, Over Voltage, Short Circuit |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 60W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Vehicle, Home, Railway |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Overload, Over Voltage, Short Circuit, Under Voltage, Over Temp, Reverse Polarity |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 80W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Vehicle, Home, Railway |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Under Voltage, Over Temp, Reverse Polarity, Over Voltage, Short Circuit, Overload |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 80W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Railway, Vehicle, Home |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Voltage, Under Voltage, Over Temp, Short Circuit, Reverse Polarity, Overload |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 100W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Railway, Home, Vehicle |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Voltage, Over Temp, Overload, Reverse Polarity, Short Circuit, Under Voltage |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 100W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Railway, Home, Vehicle |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Voltage, Over Temp, Short Circuit, Overload, Reverse Polarity, Under Voltage |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 100W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Vehicle, Home, Railway |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Overload, Under Voltage, Short Circuit, Reverse Polarity, Over Voltage, Over Temp |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 100W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Railway, Vehicle, Home |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Voltage, Short Circuit, Under Voltage, Over Temp, Overload, Reverse Polarity |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 200W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Railway, Home, Vehicle |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Voltage, Over Temp, Short Circuit, Reverse Polarity, Overload, Under Voltage |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 200W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Railway, Home, Vehicle |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Voltage, Short Circuit, Over Temp, Overload, Under Voltage, Reverse Polarity |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 150W |
| Output Waveform | Square Wave |
| Phase | Three Phase |
| Application | Home, Vehicle, Railway |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Protection Features | Over Temp, Short Circuit, Over Voltage, Under Voltage, Reverse Polarity, Overload |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Output Voltage | 12 VDC |
| Output Current | 16.6A |
| Power | 150 W |
| Material | Mild Steel |
| Input Voltage | 230 VAC |
| Protections | Over Voltage, Short Circuit, Overload, Over Temperature |
| Output Power | 200W |
| Brand | Impact Power System |
| Country of Origin | Made in India |
This article will take an in-depth look at DC/DC power supplies:
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 12 VDC |
| Output Current | 16.6 |
| Power | 100 W |
| Material | Mild Steel |
| Input Voltage | 230 VAC |
| Protections | Over Voltage, Over Temperature, Short Circuit, Overload |
| Phase | Single Phase |
| Output Power | 200W |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 350 W |
| Input Voltage | 12v |
| Material | Mild Steel |
| Output Voltage | 100 watt |
| Usage/Application | Industrial |
| Efficiency | yes |
| Phase | Single Phase |
| Current | 12/24 |
| Capacity | 120 watt |
| Weight | 1kg |
Panasonic advanced Ni-MH battery charger has a timer and auto shut off feature.Rechargeable battery charger has 4 LED lights to show battery life, charge progress and percentage, and charging status.Advanced Panasonic chargers have Auto shut off feature, detect voltage and stop charging just after overflow.Panasonic advanced chargers can be used for both AA and AAA type eneloop and eneloop pro batteries.Advanced eneloop battery chargers can charge up to 4 batteries individually.eneloop advanced charger comes with a retractable AC plug.This advanced charger takes approx 1.5 hours to charge 1PC/2PCS and 3 hours to charge 3PCS/4PCS of both AA and AAA eneloop batteries.
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Impact Power System |
| Output Voltage | 220 w |
| Input Voltage | 12 v |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details