New Delhi, Delhi
GST No. 07BNSPS0994M2ZW
Call 0794922094192% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Voltage | 24 V |
| Output Current | 3.5A |
| Battery Type Supported | Lithium-Ion |
| Application | Handicapped Vehicle |
| Charger Technology | Manual |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Features | Overload Protection |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Voltage (Nominal) | 27V |
| Output Current | 3.5A |
| Battery Type Supported | Lithium-ion (NMC) |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Body Material | ABS Plastic |
| Cooling Type | Forced Air (Fan) |
| Protections | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Warranty | 1 Year |
| Colour | Black |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Output Voltage | 28V |
| Output Current | 3.5A |
| Battery Type Supported | Lithium-Ion |
| Application | E-Bike/Scooter, Handicapped Vehicle |
| Charger Technology | Manual |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Colour | Black |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Wattage | 72W |
| Wattage | 70W |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Current | 150mA |
| Usage/Applications | For LED Tube Lights |
| Material | Plastic |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 12 V |
| Compatible Brand | Dell |
| Output Current | 2 A |
| Power Output | 24 W |
| Adapter Type | SMPS |
| Connector Type | DC jack |
| Input Voltage | 65 watt |
| Power | 19 watt |
| Battery Type | Internal Battery |
| Warranty | 1 YEAR |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length | 1.5 m |
| Type | Standard Automotive HDMI Cable |
| Material | PVC |
| Connector Type | B Type |
| Cable Type | USB |
| Data Transfer Rate | 18.0 Gbps |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 10W |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Current (DC) | 33.5A |
| Output Voltage (DC) | 24V |
View Complete details